PL / EN

Litex | Design mebli ogrodowych IVO

Meble ogrodowe kupowane są na długie lata, dlatego oczekuje się od nich głównie trwałości oraz odporności na zmieniającą się modę. W efekcie rynek zdominowany został przez ciężkie, schematyczne meble w stonowanych kolorach. Zaprojektowany przez projektantkę Soul and Mind - Dorotę Dębską - i uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt „Ibo – meble nie tylko do ogrodu” przełamuje tę konwencję.  

Lekki, dopracowany w każdym detalu, a przy tym utrzymany w jasnych, przyjemnych kolorach projekt, jest dowodem na to, że meble używane w ogrodzie, w domu, na tarasie czy patio, wcale nie muszą być nudne.

Meble Ibo zostały zaprojektowane z myślą o naturze i ludzkiej potrzebie obcowania z nią, także w wielkim mieście. Osoba siedząca w krześle Ibo wygląda i może poczuć się jak otulona liściem. Kontakt z naturą podkreśla także zagłębienie w formie walca, znajdujące się pośrodku stołu. Po odkryciu wieka w formie tacy, jest idealnym miejscem na doniczkę z rośliną.

Blacha, z jakiej wykonano krzesła, ma specjalne wycięcia - nie tylko zapewniają one cyrkulację powietrza i sprawiają, że deszcz zamiast zalegać na siedzeniach, będzie spływał na ziemię, lecz przypominają żyłki liścia, a więc wpisują się w konwencję zestawu. Co więcej - do wycięć można w kilka chwil przypiąć specjalnie zaprojektowane poduszki, które nie zsuwają się z siedzeń i zwiększają komfort użytkownika mebli.

Nagrodzony projekt znajduje się obecnie w ofercie mebli firmy Litex pod nazwą IVO.


WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty