PL / EN

Chlebszy Pracownia Chleba | Koncepcja i design eko opakowań

Do portfolio naszych klientów należy mała, rzemieślnicza piekarnia z Poznania, która oferuje pieczywo wyrabiane na bazie tradycyjnej receptury i z wysokiej jakości składników. Chlebszy to pracownia, w której chleb pieczony jest bez dodatku drożdży, a tajemnicą smaku są wieloletni zakwas żytni, trzyetapowa fermentacja i… wielka pasja właścicieli. To oni zdecydowali się na rozwój i wdrożenie działań zorientowanych na wyróżnienie marki na lokalnym rynku.

Współpracę rozpoczęliśmy od namingu i stworzenia nazwy piekarni. Efekt?

Chlebszy

W pracach koncepcyjnych pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim jakość samego chleba, która – to trzeba przyznać – jest bardzo dobra, jeśli nie jedna z najlepszych w Poznaniu. Z połączenia słów „chleb” i „lepszy” powstała nazwa, która nie tylko podkreśla wyjątkowość rzemieślniczej piekarni, lecz także została optymistycznie przyjęta na rynku… i w naszym zespole! W Chlebszym zaopatrujemy się regularnie w pieczywo, a co piątek świeżą „sznytkę” od Chlebszego można zjeść w naszej agencyjnej kuchni!

Kolejnym etapem współpracy było zaprojektowanie logotypu – prostego, acz eleganckiego, z graficznym elementem żyta. Idealnie łączy się on ze stworzonymi przez nas materiałami: przejrzystą ulotką prezentującą ofertę klienta czy pieczątką na papierowe torby. Stworzyliśmy także indywidualnie dopasowaną do profilu piekarni „chlebszą tytkę”, czyli bawełnianą torbę na pieczywo, oraz specjalną zawieszkę informującą, w jaki sposób ją prać. Pomysł nawiązuje do tradycyjnych worków, w których przechowywano zboże. Zaprojektowana graficznie „chlebsza tytka” idealnie nawiązuje do tradycji wytwórstwa mąki i pieczywa oraz lokalnego charakteru piekarni.

Smacznego!

WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty