PL / EN

Lubella | Design dla marki płatków Mlekołaki

Asprod to piekarnia i cukiernia ze Szczecina, z długą historią i doświadczeniem w produkcji pyszności dla całej rodziny.

 Choć słynie raczej z pieczywa świeżego, by zaspokoić różne potrzeby swoich klientów, oferuje także produkty w opakowaniach zapewniających im świeżość na dłużej. Jedno z nich – a konkretnie projekt opakowania dla bułeczek drożdżowych z kruszonką – mieliśmy przyjemność zaprojektować.

Opakowanie skrywa 6 bułeczek – ilość odpowiednią dla całej rodziny, na przykład na codzienne śniadanie. Szukając koncepcji dla designu opakowania, chcieliśmy, by komunikowało to, z czym kojarzy się Asprod – polskość, gościnność, rodzinność, pasję. Chcieliśmy, aby opakowanie bułeczek komunikowało, że zawartość jest idealna na spotkanie z bliskimi, chwilę oddechu, wspólną kawę czy herbatę.

Opakowanie utrzymane jest więc w ciepłych, kojarzących się z domowym ogniskiem barwach brązu, pomarańczy i bieli. Zastosowaliśmy różne rodzaje fontów, m.in. takie, które nawiązują krojem do odręcznego pisma, którego używa się codziennie w każdej kuchni i w każdym domu. Na paczce umieściliśmy także miły komunikat, że zawartość została dla odbiorcy wypieczona z sercem, który – mamy nadzieję - zaintryguje i wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty